Paznokcie

Paznokcie żelowe i akrylowe

Paznokcie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak bardzo istotne jest, aby wyglądały schludnie i elegancko. Podobnie jak w modzie również i stylizacji paznokci panują trendy zmieniające się sezonowo. Dzięki naszej szerokiej ofercie Twoje paznokcie będą budziły zachwyt o każdej porze roku, a Ty będziesz mogła dumnie pokazywać swoje zadbane dłonie.

Przedłużanie paznokci – Metoda żelowa

paznokcie żelowe głogówJedną z technik przedłużania i stylizacji paznokci jest metoda żelowa . Należy do najczęściej wybieranych metod wśród klientek. Żel należy do materiałów elastycznych, ,,współpracujących’’ z płytką. Nadaje paznokciu naturalny wygląd. Technika ta zaliczana jest do technik stylizacji światłoutwardzalnych, co znaczy, że do wykonania zabiegu potrzebna jest lampa UV. Prawidłowo wykonana stylizacja paznokci metodą żelową nie powinna mieć wpływu na stan płytki paznokci. Aby jednak przedłużanie było bezpieczne dla Twoich paznokci konieczne jest prawidłowe wykonanie zabiegu z zachowaniem wielu zasad i przede wszystkim higieny.

Dobrze wykonana stylizacja żelowa powinna utrzymywać się przez około 3-4 tygodni ( w zależności od kondycji i szybkości wzrostu płytki paznokcia ) po czym powinno się je dopełnić.

Przedłużanie paznokci – Metoda akrylowa

paznokcie akrylowe głogówAkryl jest to proszek , który w połączeniu z liquidem nakłada się na wcześniej przygotowana płytkę paznokcia bądź formę. Masa akrylowa utwardza się samoistnie po paru minutach. Metoda ta dzięki swojej twardej strukturze przeznaczona jest dla osób, które obgryzają paznokcie ( pomaga także w odzwyczajeniu się od tego nawyku) oraz w przypadku zdeformowanych paznokci. Czas uzupełnienie paznokci akrylowych jest taki sam jak przy paznokciach żelowych ( 3-4 tygodni).

 

Paznokcie – przeciwwskazania do stylizacji żelowych i akrylowych:

  • grzybica paznokci,
  • zakażenia bakteriami beztlenowymi (tzw.zielone paznokcie),
  • drożdżyce,
  • onycholiza (oddzielenie się płytki paznokcia od łożyska i nagromadzenie się pod nim powietrza ),
  • stany zapalne w obrębie wału paznokciowego a także zakażenia w obrębie dłoni i paznokci,
  • zakaźnie brodawczakiem ludzkim (tzw.kurzajki)
  • terapia hormonalna, zażywania niektórych leków powoduje, że płytka paznokcia staje się za tłusta

Osoby cierpiące na łuszczycę paznokci mogą wykonywać paznokcie żelowe bądź akrylowe, lecz za zgodą i wiedzą lekarza.